воскресенье, 3 апреля 2016 г.

Легіон Марії

Легіон Марії (лат. Legio Mariae) — католицький апостольський рух мирян з метою проповідування всім народам Євангелії, а також за для освячення членів цього руху працею на Божій ниві.
В ході регулярних зустрічей учасники руху читають молитви Легіону та Розарій.
Місія Легіону — допомагати Діві Марії привести всі душі до Христа.


Легіон Марії заснував Френк Дафф — молодий співробітник міністерства фінансів в столиці Ірландії — Дубліні. Перше зібрання Легіону Марії відбулося напередодні Різдва Пресвятої Богородиці — 7 вересня 1921 року. Цьому передувала ініціатива цього ж молодого службовця, який молився біля будинків розпусти. Після їх закриття він став шукати нові форми служіння Богу та суспільству. Зібравшись одного разу з друзями для молитви, учасники ставши навколішки і схиливши голови, зачитали молитву Святому Духу. Спершу нова фундація обрала своєю назвою «Братство Милосердя Пречистої Діви». Трохи згодом організація перебрала собі сучасний варіант назви.

Цей рух складається з активних католиків і діє в повному й безумовному підпорядкуванні Папі Римському, єпископам та парафіяльним священикам. Варто підкреслити, що цей рух виник майже за півстоліття до появи «Декрету про Апостольство Мирян» II Ватиканського Собору.
З часів Пія XI Легіон має особливе благословення та захист Римських Первосвящеників. Саме цьому Папі належить часто цитована фраза: «„Легіон Марії“! — яка щаслива назва!» Сама ж організація діє в рамках Вселенської Церкви та є виявом апостольської ревності католиків.
До сфери діяльності Легіону входить:
·       Відвідування абортаріїв з метою порятунку ще ненароджених дітей;
·       Відвідування лікарень для духовної підтримки пацієнтів;
·       Діяльність по запобіганню проституції;
·       Проведення зустрічей з молоддю на теми духовного життя;
·       Євангелізація людей в містах і селах;
·       Катехізація — як в формі катихітичних класів, так через відвідування вдома;
·       Допомога в реабілітації колишніх алкоголіків та наркоманів;
·       Роздача на власні кошти християнських атрибутів (іконок, медальйонів, літератури тощо).
Всі ці заходи легіонери проводять не для власної вигоди, але в ім’я братньої любові. Метод дії Легіону полягає не в нав’язуванні своєї думки, а у встановленні дружньої атмосфери, де кожний ділиться своєю думкою, приводить аргументи й вільно робить висновки. Діяльність Легіону, як показав час, виявилася успішною, про що свідчить його швидке поширення.
До 2011 року Легіон Марії охопив близько 10 млн членів та 3 млн активних. Активні легіонери — це миряни, які безпосередньо займаються місійною роботою. Особливого поширення Легіон набув у Центральній Африці, Європі, Латинській Америці, та Китаї, де його діяльність безперервно активізується.
Перша спільнота Легіону Марії з’явилася в Україні 1993 року при костелі Святої Софії в м. Житомирі. Зараз діють президіуми в Києві, Житомирі, Новоград-Волинську, Харкові та інших містах. З 2015 року президіум Легіону Марії діє і в Броварах.
Метою Легіону Марії
є прославлення Бога через освячення легіонерів, яке досягається у молитві та активній спільній праці, під церковним проводом, в ділі Марії і Церкви.

Молитва
На зустрічах Легіону читаються молитви Легіону та Розарій. Фігурка Божої Матері є символом її головування у Легіоні і того, що це саме Вона запрошує людей працювати у Господньому винограднику, наприклад, в Легіоні Марії.

Служіння
Легіонери діють з дозволу єпископа і під керівництвом священика. Їхнє служіння – це апостольство слова й дії. Вони прагнуть бачити в кожній людині Ісуса, показати їм Божу любов до них, вести людей до Бога.
Уподібнюючись Діві Марії легіонери прагнуть показати Ісуса всім людям: здоровим і хворим, заможним і бідним, успішним та тим, хто не має праці, безпритульним, повіям, залежним (алко-,наркозалежним і т.д.), тим людям, які ще далекі від Бога, які шукають Його, а також підтримати тих, які вже пізнали Божу любов.

Духовний керівник
Це священик, котрий відповідає за зростання віри та святості кожного легіонеру, за пізнання вчення Церкви. Вірність Церкві є характерною рисою Легіону Марії.

Легіонер як знаряддя
не потребує спеціальної освіти, його знання поглиблюються завдяки членству в Легіоні. Легіон навчає нас, як віддати свої таланти і любов в руки Марії і діяти в єдності з нею.

Духовне зростання
Головна формація легіонера відбувається на щотижневому зібранні, де легіонери разом моляться.
Важливою складовою кожної щотижневої зустрічі є духовне слово керівника, духовне спілкування, обговорення і планування апостольської праці на тиждень.
Щорічно проходить "Школа для легіонерів", яка проводиться в Летичеві. Проводяться дні зосередження, реколекції.

Структура Легіону
Кожна група Легіону має зв'язок з місцевою керівною радою, яка підпорядковується центральній раді у Дубліні, столиці Ірландії. Таким чином всі легіонери є однією великою родиною.
Легіонери послуговуються офіційним посібником Легіону Марії, який затверджений церковною владою, що забезпечує єдність та скординованість усіх груп.

Багато людей моляться з Легіоном Марії про беатифікацію слуги Божого Френка  Даффа. До комісії вже надійшли численні свідоцтва про зцілення  за його посередництвом.
Відбувається також процес про беатифікацію ще двох легіонерів
Едель Квін                               Альфонса  Ламбе
 



Комментариев нет:

Отправить комментарий